Uncategorized
Najczęstsze usterki laptopów – czego można się spodziewać?

Najczęstsze usterki laptopów – czego można się spodziewać?

Najczęstsze usterki laptopów to z pewnością zniszczona matryca, zalany laptop czy utrata danych. Jednak do naszego serwisu trafia różny sprzęt wymagający różnych napraw. Zajmujemy się szeroko pojęta naprawą sprzętu elektronicznego. Jednak nie da się ukryć, że bardzo często również naprawiamy laptopy. Jakie są najczęściej spotykane usterki laptopów? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Najczęstsze usterki laptopów – czyli co naprawiamy w serwisie

Najczęstsze usterki laptopów bywają naprawdę różne i także w różnym stopniu dotyczą uszkodzenia sprzętu. Niekiedy zdarza się, że naprawa bywa szybka i niekoniecznie jest bardzo wymagająca, zaś innym razem musimy poświęcić dużo czasu na to, by w ogóle uratować laptop i oczywiście dane na nim. Przedstawimy poniżej listę tego, jakie najczęstsze usterki laptopów trafiają się nam do naprawy. Oto one:

Zalanie laptopa

Najczęstsze usterki laptopów, ta usterka, czyli zalany laptop, byłaby na pierwszym miejscu. Podczas pracy na laptopie często stawiamy obok niego sok, wodę czy inny napój. Niestety zdarza się, że niefortunny ruch ręki może spowodować, że zawartość szklanki, kubka czy filiżanki wyląduje na naszym laptopie. Jeśli już do tego dojdzie, powinniśmy jak najszybciej odłączyć sprzęt od zasilania i odwrócić go klawiaturą do dołu. W ten sposób jak najmniej cieczy czy płynu dostanie się do środka laptopa. Uszkodzeniu może ulec płyta główna, dlatego niekiedy samo osuszanie nie wystarczy i konieczna będzie naprawa.  

Uszkodzenie matrycy

Najczęstsze usterki laptopów to także popularne uszkodzenie matrycy. Często zdarza się, że właściciel laptopa zamknie go, gdy na klawiaturze położony jest długopis lub cos innego i wtedy matryca pęka. Niestety, ale wymiana jest będzie konieczna. Oczywiście musi być ona odpowiednio dobrana do modelu laptopa.

Awaria zasilania

Najczęstsze usterki laptopów dotyczą także tego, że laptop nie chce się włączyć, nie latuje się lub bateria nie trzyma tak, jak powinna. Może okazać się, że doszło do zniszczenia gniazda ładowania. Jednak wszystko trzeba ocenić na miejscu, dopiero po obejrzeniu laptopa.

Uszkodzenie obudowy

Najczęstsze usterki laptopów zazwyczaj dotyczą również uszkodzeń mechanicznych, a nie tylko takich, które wynikają z wadliwego sprzętu itd. Uszkodzenie obudowy łączy się zazwyczaj z tym, że doszło do upadku laptopa, uderzenia go, czy przyłożenia czymś ciężkim. Może zdarzyć się, ze uda naprawić się obudowę poprzez sklejenie jej, ale zazwyczaj konieczna jest wymiana obudowy i często również klawiatury.

Uszkodzone zawiasy

Uszkodzone zawiasy, to także najczęstsze usterki laptopów. Uszkodzone zawiasy mogą niszczyć obudowę, a nawet w skrajnych przypadkach uszkodzić matrycę. Nie powinniśmy zatem zwlekać z ich naprawą, bo może okazać się, że koszty naprawy i rzeczy, które trzeba wymienić, wzrosną.

Awaria systemu operacyjnego

Najczęstsze usterki laptopów to także różnego rodzaju problemy z systemem operacyjnym. Komputer może włączać się bardzo powoli, wieszać, resetować, albo może ukazywać się niebieski ekran. Czasami konieczne jest przeinstalowanie systemu operacyjnego. Jednak wcześniej należy zabezpieczyć dane w komputerze, by ich nie utracić. Problemem mogą być także różnego rodzaju wirusy i trojany w komputerze. Warto zakupić płatną wersję programu antywirusowego i aktualizować system operacyjny, a także programy, których używamy.

Utrata danych

Najczęstsze usterki laptopów, z którymi zgłaszają się do nas klienci, to także utrata danych. Niestety nie jest o zadanie łatwe do opanowania i wymaga fachowej wiedzy oraz zaangażowania z naszej strony. Jednak zawsze staramy się, by odzyskać wszystkie dane.

Pamiętajmy, ze często najczęstsze usterki laptopów są możliwe do uniknięcia, jeśli odpowiednio dbamy o sprzęt. Warto konserwować laptopy, robić ich przeglądy, a także sprawdzać, czy nie są one zawirusowane. W przypadku uszkodzeń mechanicznych należy je naprawiać, by problem się nie pogłębił. Najczęstsze uszkodzenia bywają różne, ale staramy się naprawić wszystkie usterki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *